Proč studovat na ČVUT? - Veřejný web - České vysoké učení technické v Praze

You are here

  • Jsme nejstarší civilní technická univerzita v Evropě. ČVUT bylo založeno roku 1707.
  • Na našich fakultách studuje přes 14000 studentů.
  • Nabízíme více než 214 studijních programů, z toho 84 v cizím jazyce.
  • U nás můžeš odjet studovat na několik semestrů do zahraničí.
  • Naši absolventi nemají problém s hledáním práce.
  • ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1604 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 432. místě a na 9. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural" je ČVUT mezi 151. – 200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201. – 250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201. – 250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 271. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems" je na 251. – 300. místě, v oblasti „Mathematics“ na 351. – 400 místě a „Material Sciences“ na 251.-300. místě, a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 255. místě.

Nejstaršími fakultami jsou fakulty stavební, strojní, elektrotechnická a jaderná a fyzikálně inženýrská. Následovala fakulta architektury a dopravní a nejmladšími fakultami jsou fakulty biomedicínského inženýrství a informačních technologií. Studovat můžeš i na Masarykově ústavu vyšších studií nebo Kloknerově ústavu.

Podmínky přijímacího řízení si stanovuje každá fakulta nebo součást ČVUT sama. Součástí přijímacího řízení je většinou přijímací zkouška ve formě písemného testu. Na některých fakultách může být také předepsaná talentová zkouška. Pokud máš dobrý prospěch na střední škole nebo ses účastnil středoškolských olympiád nebo jiných odborných aktivit, určitě si pečlivě přečti podmínky přijímacího řízení – může se stát, že splňuješ podmínky pro prominutí přijímací zkoušky.

Pro zájemce o studium v cizím jazyce nabízíme možnost studovat některé studijní programy/obory v angličtině.

Všem našim studentům nabízíme možnost v rámci daného studijního programu/oboru studovat v Evropě i ve světě, aniž by bylo nutné prodlužovat studium. Do světa se můžeš podívat i opakovaně. Každý student magisterského studia by měl absolvovat alespoň 1 semestr studia v zahraničí.

Studentům s hendikepem nabízíme možnost úpravy studijního prostředí a průběhu studia podle jejich specifických potřeb. Servis pro studenty a uchazeče s hendikepem zajišťuje Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami (ELSA).

Během studia se můžeš zúčastnit celé řady studentských akcí, soutěží nebo speciálních odborných přednášek, seminářů či konzultací vedených známými osobnostmi a hosty.

ČVUT je držitelem prestižního ocenění Diploma Supplement Label, což znamená, že všichni naši absolventi automaticky a bezplatně získají dodatek k diplomu v česko-anglické jazykové mutaci.

Vlastník stránky: Dana Dubnová