ČVUT v Praze nabízí vedle bakalářských programů vyučovaných v českém jazyce také možnost studia v jazyce anglickém a ruském.

Standardní délka studia je 3 nebo 4 roky, a studovat je možné jak prezenční, tak i kombinovanou formou.

Absolventi získávají při úspěšném zakončení studia akademický titul „bakalář" (Bc.), na Fakultě architektury získávají absolventi studijního programu Design titul „bakalář umění" (BcA.). Absolventi mají potřebné teoretické i praktické znalosti pro výkon technických funkcí v průmyslu, institucích, školách, obchodu a službách. Jsou však dobře připraveni i na další studium.

Skladba předmětů odpovídá nejvyšším nárokům na kvalitu evropského vzdělávání i na praktickou způsobilost absolventů. Všechny bakalářské studijní programy jsou akreditovány MŠMT a jsou v souladu s požadavky boloňského systému evropského vzdělávání.

Uvedené akreditované studijní programy a obory nemusí být otvírány v každém akademickém roce.

Bližší informace jsou uvedeny na lokálních stránkách fakult v Podmínkách přijímacího řízení na následující akademický rok.

• Kód studijního programu
    B - bakalářský studijní program
  • Formy studia:
    P – prezenční forma studia
    D – distanční forma studia
    K – kombinovaná forma studia
    A – studijní programy/studijní obory uskutečňované v anglickém jazyce
    R – studijní programy/studijní obory uskutečňované v ruském jazyce
  • Zkratky fakult a ústavů:
    FSv – Fakulta stavební
    FS – Fakulta strojní