ČVUT v Praze nabízí vedle bakalářských programů vyučovaných v českém jazyce také možnost studia v jazyce anglickém a ruském.

Standardní délka studia je 3 nebo 4 roky, a studovat je možné jak prezenční, tak i kombinovanou formou.

Absolventi získávají při úspěšném zakončení studia akademický titul „bakalář" (Bc.), na Fakultě architektury získávají absolventi studijního programu Design titul „bakalář umění" (BcA.). Absolventi mají potřebné teoretické i praktické znalosti pro výkon technických funkcí v průmyslu, institucích, školách, obchodu a službách. Jsou však dobře připraveni i na další studium.

Skladba předmětů odpovídá nejvyšším nárokům na kvalitu evropského vzdělávání i na praktickou způsobilost absolventů. Všechny bakalářské studijní programy jsou akreditovány MŠMT a jsou v souladu s požadavky boloňského systému evropského vzdělávání.

Informace o bakalářských studijních programech na stránkách jednotlivých fakult a součástí:

• Přehled akreditovaných bakalářských studijních programů a oborů, uskutečnovaných v cizím jazyce
    • Uvedené akreditované studijní programy a obory nemusí být otvírány v každém akademickém roce.
    • Bližší informace jsou uvedeny na lokálních stránkách fakult v Podmínkách přijímacího řízení na následující akademický rok.
    • Kód studijního programu
      B - bakalářský studijní program
    • Formy studia:
      P – prezenční forma studia
      D – distanční forma studia
      K – kombinovaná forma studia
      A – studijní programy/studijní obory uskutečňované v anglickém jazyce
      R – studijní programy/studijní obory uskutečňované v ruském jazyce
    • Zkratky fakult a ústavů:
      FSv – Fakulta stavební
      FS – Fakulta strojní