Členy správní rady veřejné vysoké školy po projednání s rektorem jmenuje a odvolává ministr tak, aby v ní byli přiměřeně zastoupeni zejména představitelé veřejného života, územní samosprávy a státní správy. Členové správní rady nemohou být zaměstnanci dané veřejné vysoké školy. Správní rada veřejné vysoké školy se vyjadřuje zejména k dlouhodobému záměru veřejné vysoké školy a k dalším věcem, které jí k projednání předloží rektor nebo ministr, k rozpočtu vysoké školy, k výroční zprávě o činnosti a výroční zprávě o hospodaření vysoké školy a k výsledkům hodnocení činnosti vysoké školy.

Statut správní rady ČVUT

Předseda

• Ing. arch. Jan FIBIGER, CSc. - předseda správní rady Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví, (Nadace ABF)

Místopředsedové

• Ing. Jaroslav MÍL, MBA - jednatel Augustin IDC, s.r.o.
  • Ing. Eduard PALÍŠEK, Ph.D., MBA - generální ředitel Siemens Česká republika

Členové

• MUDr. Pavel BÉM, člen Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky
  • Ing. Vladimír DLOUHÝ, CSc., prezident Hospodářské komory