Členy správní rady veřejné vysoké školy po projednání s rektorem jmenuje a odvolává ministr tak, aby v ní byli přiměřeně zastoupeni zejména představitelé veřejného života, územní samosprávy a státní správy. Členové správní rady nemohou být zaměstnanci dané veřejné vysoké školy. Správní rada veřejné vysoké školy se vyjadřuje zejména k dlouhodobému záměru veřejné vysoké školy a k dalším věcem, které jí k projednání předloží rektor nebo ministr, k rozpočtu vysoké školy, k výroční zprávě o činnosti a výroční zprávě o hospodaření vysoké školy a k výsledkům hodnocení činnosti vysoké školy.

Statut správní rady ČVUT

Předseda

• Ing. arch. Jan FIBIGER, CSc. - předseda správní rady Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví, (Nadace ABF)

Místopředsedové

• Ing. Jaroslav MÍL, MBA - Vládní zmocněnec pro jadernou energetiku, předseda dozorčí rady Elektrárna Temelín II, a. s. a Elektrárna Dukovany II, a. s.
  • Ing. Eduard PALÍŠEK, Ph.D., MBA - generální ředitel Siemens Česká republika

Členové

• Mgr. František BUREŠ, MBA, LL.M - Člen představenstva a technický ředitel Ukrajinské Železnice
  • Ing. Vladimír DLOUHÝ, CSc. - prezident Hospodářské komory