Akademický orchestr ČVUT - Veřejný web - České vysoké učení technické v Praze

You are here

Akademický orchestr ČVUT je jedinečným hudebním tělesem v České republice, který dává příležitost k hudebnímu uplatnění studentům nejen z ČVUT, ale i ostatních vysokých škol a univerzit. Orchestr vede Jan Šrámek, který čerpá ze své dlouholeté umělecké praxe v profesionálních hudebních tělesech, ale i z praxe režisérské a dramaturgické. Pravidelným působištěm orchestru je Betlémská kaple, ale často vystupuje také na dalších českých či zahraničních pódiích s klasickým i multižánrovým repertoárem.

Picture

Aby koncerty byly co nejzajímavější jak pro publikum, tak pro členy orchestru, zve pan dirigent ke spolupráci vynikající sólisty a renomované hudebníky.

Orchestru se dostává pozvání k vystoupením i mimo akademickou obec ČVUT. Vystoupil například v Senátu České republiky či ve Španělském sále Pražského hradu.

V roce 2013 se orchestr představil v anglické Cambridge, v roce 2015 odehrál koncert s názvem „Živá paměť“ ve vyprodané Smetanově síni Obecního domu. Na tyto úspěchy navázal v roce 2017 koncertem v Cáchách. O rok později na inauguraci nového rektora ČVUT měl orchestr tu čest uvést Dvořákovu Symfonii č.9 „Z Nového světa“. Úspěch sklidil také 17. listopadu 2018, kdy zahrál Requiem W. A. Mozarta.   

V roce 2019 orchestr opět vystoupil v Cambridge v Trinity College Chapel s programem Jewels of Czech and World Music.

Více o Akademickém orchestru ČVUT najdete na http://www.orchestrcvut.cz/.

Vlastník stránky: Ilona Chalupská