Orlando: večer obrazo–zvukových proměn na ČVUT
Institut intermédií Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (IIM) pořádá představení Lenky Župkové (housle, elektronika, kompozice), Petry Gavlasové (elektroakustická kompozice) a Hany Železné (vizuální kompozice) – s názvem Orlando. Toto představení se uskuteční ve středu 22. října 2008 od 19.00 hodin v hale IIM, Fakulta elektrotechnická, Technická 2, Praha 6, Dejvice.
Hlavní a také úvodní část večera tvoří společný multimediální projekt Orlando – zvuková fantazie na motivy románu Virginie Woolfové pro elektrické a akustické housle, elektroniku a projekci. Projekt spojuje živě hranou i reprodukovanou hudební složku s projekcí a s pohybem interpretky na scéně. V následujících dvou krátkých filmech se autorsky představí Hana Železná filmem Eonoe inspirovaný tanečním představením a filmem 657 vteřin s autorskou hudbou Petry Gavlasové. Závěr večera patří houslistce Lence Župkové a její kompozici Vteřina v lednu inspirované básní J. Skácela, která spojuje prvky improvizace, zvukových experimentů, live elektroniky a vizuální efekty v jeden kompaktní celek.
IIM je společným projektem tří pražských vysokých škol – Akademie muzických umění, ČVUT v Praze a Vysoké školy umělecko-průmyslové. „Jeho cílem je vést studenty, pedagogy a výzkumné pracovníky k mezioborové spolupráci na hranici mezi technikou a uměním,“ uvedl Ing. Roman Berka, PhD., ředitel IIM.
Více informací o akci najdete na http://www.iim.cz/.
Kontaktní osoba: Ing. Roman Berka, Ph.D., e-mail: berka@fel.cvut.cz, tel. 224 352 343.