• AKTUALITY
BLESKOVÉ ZPRÁVY
 
 
23
V
2015

Obhajujeme zlato

Zveřejněno: 23. 05. 2015
Zveřejnil(a): Libuše Petržílková
Ilustrační obrázek k článku
V rámci 102. ročníku pražských Primátorek se v pátek 5. června na náplavce Rašínova nábřeží utkají ve veslařském závodě Univerzitní osmy týmy vysokých škol. Závodů se mimo družstva ČVUT zúčastní také sportovci z Vysoké školy ekonomické, Univerzity Karlovy, České zemědělské univerzity, dále pak posádky Technické univerzity Drážďany, Vratislavské univerzity a švýcarského Lausanne. Novinkou letošního ročníku je i závod mořských čtyřveslic.

V posledních dvou ročnících získal v závodě Univerzitních osem tým ČVUT zlatou medaili. Pro návštěvníky akce je kromě kromě sportovního programu připraven doprovodný program v podobě hudební produkce a různých sportovních soutěží.

Kontaktní osoba: Tomáš Leixner

7
V
2015

Pořádáme první Dětskou univerzitu

Zveřejněno: 07. 05. 2015
Zveřejnil(a): Libuše Petržílková
Ilustrační obrázek k článku
Možnost strávit nezapomenutelné prázdniny mají ve dnech 13. až 17. července děti ve věku od 7 do 14 let na akademické půdě ČVUT v Praze v rámci projektu Dětská univerzita. První ročník akce se koná pod záštitou rektora prof. Petra Konvalinky.

Děti se budou moci aktivně podílet na vědě a výzkumu v unikátních laboratořích fakult ČVUT. Malý studenti získají za svou týdenní práci titul Mladý bakalář (Bc. jr.), nebo Malý inženýr (Ing. jr.). Předání diplomů proběhne během slavnostní promoce v Betlémské kapli, kde se konají skutečné promoce absolventů ČVUT.

Na účastníky dětské univerzity čekají jedinečná dobrodružství a nevšední zážitky při interaktivním a atraktivním poznávání technických disciplín jednotlivých fakult ČVUT.

Více informaci najdete na www.detska-univerzita.cvut.cz

Kontaktní osoba: Michaela Kostelecká

29
IV
2015

Letní koncert ČVUT

Zveřejněno: 29. 04. 2015
Zveřejnil(a): Libuše Petržílková
Ilustrační obrázek k článku
Tradiční letní koncert pro studenty a zaměstnance ČVUT, který se koná pod záštitou rektora prof. Petra Konvalinky, se uskuteční 2. června od 19.30 hodin v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici.

Pod vedením dirigenta Jana Šrámka bude účinkovat prof. Hájková, prof. Střížek a Akademický orchestr ČVUT. Na programu koncertu zazní skladby Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.

Svoji účast potvrďte, prosím, do 29. května na e-mail tereza.kadidlova@cvut.cz. V prostorách kostela bude volný zasedací pořádek dle příchodu hostů. Zájemci o vstupenky obdrží pouze elektronické potvrzení účasti.

Kapacita koncertu již byla zaplněna.

Kontaktní osoba: Tereza Kadidlová
 

8
IV
2015

Fulbrightův program pro Fakultu elektrotechnickou

Zveřejněno: 08. 04. 2015
Zveřejnil(a): Libuše Petržílková
Ilustrační obrázek k článku
Od 1. září bude na Fakultě elektrotechnické ČVUT působit ve funkci Fulbright - CTU Distinguished Chair profesor Martin Margala, který je vedoucím katedry elektrotechnického a počítačového inženýrství na University of Massachusetts v Lowellu.

Profesor Margala se ve své vědecko-výzkumné činnosti soustředí zejména na navrhování testování číslicových a analogově-číslicových VLSI obvodů. Na Fakultě elektrotechnické ČVUT se vedle monitorování a řízení výkonové spotřeby velmi rychlých elektronických součástek vysoké integrace také zaměří na výuku a pomoc při řízení kvality předmětů vyučovaných v angličtině. Součástí jeho práce  bude také vedení kurzu akademického psaní a seminářů na odborná témata. V neposlední řadě pomůže fakultě nastavit novou strategii pro zahraniční styky

Fulbrightův stipendijní program byl založen v roce 1946. Od té doby se jej zúčastnilo na 300 tisíc studentů, vědců a pedagogů. V rámci základního programu pro vědecké pracovníky a vysokoškolské učitele je každý rok z USA vysláno 800 akademiků do 130 zemí. Nejprestižnějším oceněním je právě Distinguished Chair, kterých se každoročně uděluje jen 40, z toho 4 do České republiky. Partnery programu jsou Karlova Univerzita, Masarykova univerzita, Univerzita Palackého a ČVUT v Praze. Program je financován vládami České republiky, USA a hostitelskou institucí.

Kontaktní osoba: Libuše Petržílková

13
III
2015

Letní škola multimédií

Zveřejněno: 13. 03. 2015
Zveřejnil(a): Libuše Petržílková
Ilustrační obrázek k článku
Institut intermédií Fakulty elektrotechnické ČVUT pořádá ve spolupráci s Massachusetts Institute of Technology (MIT) ve dnech 8. až 19. června Letní školu PULSEE - Prague University of light & Sound Experimental Engineering.

Dvoutýdenní intenzivní workshop pod vedením Bozkurta Karasu (MIT, Cambridge) a Jakuba Hyblera (Fakulta elektrotechnická ČVUT) je určen pro studenty technických a uměleckých škol. Účastníci workshopu budou pracovat jak s jednotlivými složkami -  světlem, zvukem senzory či videem, tak se softwarem, který umožní efektivně všechny tyto složky synchronizovat a využít je pro fyzickou akci na jevišti.

Více informací na iim.cz

Kontaktní osoba: Hana Chmelenská

19.12

Ústav výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní přivítal na exkurzi 32 dětí z mateřské školy v Praze 9.

10.56

Ústav technické a experimentální fyziky pořádá seminář s přednáškou Dr. Sabine Reinhardt nazvaný Pixel-detector System for Laser-accelerated Proton Beams. Koná se 2. června od 14.00 hodin.

08.06

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov hledá dobrovolníky pro cvičnou evakuaci požáru vagónu vlakové soupravy. Zájemci se mohou hlásit do 31. května.

07.58

Do 30. června mohou studenti ve věku do 22 let přihlásit svojí inovaci do soutěže České hlavičky - s nápadem do života.

10.56

Do 30. června mohou studenti ČVUT využít nabídky Ústavu tělesné výchovy a sportu Sportujeme ve zkouškovém období.

10.44

Ve dnech 5. až 8. července uskuteční 21. ročník mezinárodního evropského kongresu European Society of Biomechanics. Akce se koná pod záštitou ČVUT a Univerzity Karlovy.

08.36

Do 3. června si mohou návštěvníci Pražského jara prohlédnout v Obecním domě interaktivní objekt studentů Fakulty architektury a Fakulty elektrotechnické Jakou květinou jste?

11.41

Ve veřejné sbírce Spolku absolventů a přátel ČVUT na pořízení a instalaci varhan do Betlémské kaple se podařilo získat již více než 500 tisíc korun.

15.10

Úspěšný projekt absolventů Fakulty informačních technologií Virtuální Aš představila ve své reportáži Česká televize.

00.59

Ve spolupráci ČVUT v Praze a spolku Jan Hus 600 vznikne v Betlémské kapli moderní edukativní muzejní expozice Mistra Jana Husa. 

09.38

Podle hodnocení European Research Ranking je ČVUT v Praze nejlepší tuzemskou univerzitou.

07.40

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská pořádá od 14. do 18. června Týden vědy. Akce je určena studentům středních škol se zájmem o fyziku, matematiku, chemii a informatiku.

15.19

Do konce měsíce května si mohou zájemci o doktorské studium podat přihlášku na Fakultu architektury.

07.32

Letní eClub Summer Camp nabízí studentům se zájmem o témata Big Data, Machine Learning, Internet of Things (IoT) a o mobilní aplikace stipendia na založení vlastního startupu.

06.57

Fakulta stavební pořádá 11. června od 9.00 hodin 4. ročník studentské vědecké konference Nanomateriály a nanotechnologie ve stavebnictví.

15.19

Právě vyšlo nové číslo časopisu TecniCall, který se věnuje elektrotechnice a technologiím pro armádu a bezpečnost. Jeho internetovou verzi si můžete prohlédnout zde.

05.54

Již od června bude možné na Masarykově ústavu vyšších studií skládat mezinárodní zkoušku z angličtiny TOEIC.

13.32

Od 23. dubna do 30. srpna probíhá v letohrádku Hvězda výstava Zpráva o knize. Spoluautorem expozice je Institut intermédií ČVUT.

20.29

Katedra betonových a zděných konstrukcí Fakulty stavební pořádá ve dnech 10. a 11. září v hotelu DAP v Praze 8. ročník konference o betonech s rozptýlenou výztuží FIBRE CONCRETE 2015.

17.58

Fakulta dopravní pořádá ve spolupráci s IEEE Region8, EPTS, UCEB, UTEP a UCSB mezinárodní vědecké symposium Smart Cities Symposium Prague 2015. Akce se koná od 24. do 25. června.

00.55

Do 2. října mohou studenti přihlásit své diplomové, bakalářské nebo semestrální práce, konzultované v období od 1. 1. 2014 do 30. 9. 2015, do soutěže ČEEP Student - Studentská cena Enviros 2014.

13.33

Technologická agentura ČR ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně vyhlásila uměleckou soutěž pro studenty vysokých škol Propojený svět. Přihlášky je možné zasílat do 30. září.

17.35

Dvoudenní kurz Týmový koučink v praxi pořádá 12. a 13. června Masarykův ústav vyšších studií.

22. 05. 2015
Letošní ocenění European Friedrich-List-Award v mezinárodní soutěži pro nejlepší závěrečné práce z oboru dopravních věd udělila Evropská dopravní platforma EPTS čerstvému absolventovi magisterského studia Fakulty dopravní Ing. Michalu Bořilovi za práci nazvanou Model Solution of the Traffic Emission Load in Real Area of Prague – Sporilov. Ocenění si Ing. Bořil převzal osobně na 13. Evropském dopravním kongresu konaném v chorvatském Záhřebu.

Prestižní evropské ocenění za nejlepší závěrečnou práci získal Michal Bořil

Letošní ocenění European Friedrich-List-Award v mezinárodní soutěži pro nejlepší závěrečné práce z oboru dopravních věd udělila Evropská dopravní platforma EPTS čerstvému absolventovi magisterského studia Fakulty dopravní Ing. Michalu Bořilovi za práci nazvanou Model Solution of the Traffic Emission Load in Real Area of Prague – Sporilov. Ocenění si Ing. Bořil převzal osobně na 13. Evropském dopravním kongresu konaném v chorvatském Záhřebu.
21. 05. 2015
Interaktivní prezentaci ČVUT si mohli ve dnech 14. - 16. května prohlédnou návštěvníci 3. ročníku veletrhu TECHNODAYS v Chomutově, jehož cílem bylo seznámit žáky základních a středních škol, rodiče i širokou veřejnost s nabídkou technických oborů a řemesel a zvýšit zájem a zlepšit povědomí o důležitosti technických oborů a disciplín s důrazem na velmi dobrou uplatnitelnost na trhu práce. Akci pořádala Okresní hospodářská komora v Chomutově.

Nechyběli jsme na chomutovských TECHNODAYS 2015

Interaktivní prezentaci ČVUT si mohli ve dnech 14. - 16. května prohlédnou návštěvníci 3. ročníku veletrhu TECHNODAYS v Chomutově, jehož cílem bylo seznámit žáky základních a středních škol, rodiče i širokou veřejnost s nabídkou technických oborů a řemesel a zvýšit zájem a zlepšit povědomí o důležitosti technických oborů a disciplín s důrazem na velmi dobrou uplatnitelnost na trhu práce. Akci pořádala Okresní hospodářská komora v Chomutově.
18. 05. 2015
Na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 Milán se 15. května prezentovala Česká republika. Mezi vystavenými exponáty jsou i díla vzniklá na ČVUT v Praze - Laboratoř ticha a lavičky z obalů od PET lahví. Expozici navštívila také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a děkan Fakulty architektury ČVUT prof. Ladislav Lábus.

Projekty ČVUT zaujaly na dnu České republiky v Miláně

Na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 Milán se 15. května prezentovala Česká republika. Mezi vystavenými exponáty jsou i díla vzniklá na ČVUT v Praze - Laboratoř ticha a lavičky z obalů od PET lahví. Expozici navštívila také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a děkan Fakulty architektury ČVUT prof. Ladislav Lábus.
15. 05. 2015
Dne 13. května podepsal rektor prof. Petr Konvalinka Smlouvu o partnerství a spolupráci mezi ČVUT a společnostmi skupiny Sev.en – těžební společností Severní energetická a.s. a Elektrárnou Chvaletice a.s. Noví partneři tímto krokem deklarují zájem spolupracovat na řešení technických, ekonomických i ekologických otázek.

ČVUT partnerem společnosti Sev.en

Dne 13. května podepsal rektor prof. Petr Konvalinka Smlouvu o partnerství a spolupráci mezi ČVUT a společnostmi skupiny Sev.en – těžební společností Severní energetická a.s. a Elektrárnou Chvaletice a.s. Noví partneři tímto krokem deklarují zájem spolupracovat na řešení technických, ekonomických i ekologických otázek.

© 2012-2015 ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE
VYROBILO A PROVOZUJE VÝPOČETNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM

PŘIHLÁSIT SE   |  TECHNICKÁ PODPORA